Početna strana > Debate
Debate
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Kome u Beogradu smetaju Republika Srpska i Milorad Dodik?

Nenad Kecmanović   
sreda, 13. jun 2012.

Ono po čemu Srpska imponuje nemalom delu Srbije jesu ujedinjenost naroda oko nacionalnih ciljeva, ubedljiva većina u parlamentu, stranački kompaktna vlada, hrabrost i odlučnost harizmatičnog predsednika.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Bratimljenje s nepoznatim

Branislav Ribar   
petak, 08. jun 2012.

Odluku o potpisivanju Protokola o bratimljenju distrikta Brčko sa Samsunom donijele su, bezmalo po hitnom postupku, potkraj maja, Vlada i Skupština distrikta Brčko. Brzina kojom je sve ovo učinjeno nemalo je zbunjujuća.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Crvene lampice

Saša Bižić   
utorak, 19. jun 2012.

Umjesto jedne prevelike opcije (SDP) i tri relativno slabe konkurentske partije (SDA, SBB, Stranka za BiH) stvari će se u doglednoj budućnosti, po svoj prilici, kretati u pravcu profilisanja tri stranke podjednake, srednje snage (SDP, SDA, SBB, bez Silajdžićeve partije na izdisaju).

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

"Međunarodna strašila“, ili mač nad glavom Republike Srpske

Slobodan Durmanović   
subota, 02. jun 2012.

Imajući u vidu da su vlasti RS ispunile uslove za zatvaranje supervizije - uključujući i onaj “kartografski” da izbrišu liniju RS u distriktu -  predsednik RS Milorad Dodik “zamrzavanje” supervizije nazvao je “prevarom međunarodne zajednice”.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Supervizor bez adrese

Branislav Ribar   
četvrtak, 24. maj 2012.

Brčko će i nadalje imati supervizora kao neprikosnovenog vladara, samo bez adrese njegovog stolovanja, te će odsad, logičan je zaključak, svoje dužnosti (izdavanje naloga i drugo što mu je na 43 mjesta propisao Statut distrikta) obavljati daljinskim upravljačem.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Turska i BiH - poruke iz „strateške dubine“

Nenad Kecmanović   
ponedeljak, 28. maj 2012.
Pored članstva u NATO-u, drugi važan instrument turskog uticaja na Balkanu predstavlja Organizacija islamske konferencije. Turska je dužna da balkanske probleme energično iznosi pred OIK, ali ne samo kao problem očuvanja islamsko-osmanskog identiteta već i kao širi problem koji tangira čitav islamski svet.
 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Bosanske lekcije Svoni Hant

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 10. maj 2012.

Moguće je da su ružne devojačke uspomene na Beograd uticale na antisrpsko raspoloženje Medlin Olbrajt, kao i da ga je ona delom prenosila na Hilari Klinton, a da je opet Bili bio osetljiv na komentare svoje supruge, bar do pojave Monike Levinski.

 
Kosovo i Metohija

Istrpeti poraz, preporoditi Srbiju

Dobrica Ćosić   
petak, 21. mart 2008.

Ja sam rešenje vekovnih antagonizama između Srba i Albanaca na Kosovu i Metohiji video u kompromisu istorijskog i etničkog prava. Taj kompromis podrazumeva pravo Albanaca da se ujedine sa svojom maticom Albanijom, sa teritorijama na kojima su većina.

 
Kosovo i Metohija

Vazdušna podrška UČK

Biljana Mitrinović   
ponedeljak, 24. mart 2008.

Srpske snage bezbednosti povukle su se sa Kosova u junu 1999. godine, posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma. Umesto „multietničke demokratije”, NATO i UNMIK doneli su Kosovu albansku vlast i etničko čišćenje Srba, procvat kriminala i korupcije.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Da li je federacija BiH genocidna tvorevina?

Petar Anđelković   
nedelja, 08. jul 2012.

Pokazaće se da je Izetbegovićeva ideologija glavni plan i smer po kojem postupaju bošnjački političari iz federacije BiH, koji takođe slede njegovu ideju unitarne BiH, pod supremacijom Bošnjaka tj. muslimana.

 
Kosovo i Metohija

Između carstva "zemaljskoga" i "nebeskoga"

Saša Gajić   
petak, 07. mart 2008.

Kosovsko „nebesko“ opredeljenje se pokazalo ispravnim, i kratkoročno i dugoročno, i real-politički i vrednosno-duhovno. Kratkoročno, država je dobila, uprkos visokoj ceni, još nekoliko decenija opstanka.

 
Kosovo i Metohija

UN i kosovska nezavisnost

DŽon R. Bolton   
petak, 14. mart 2008.

Za Sjedinjene Države, delovanje mimo Saveta Bezbednosti ne predstavlja ništa novo. Štaviše, NATO je sproveo svoju vojnu kampanju protiv Srbije 1999, a koja je na kraju i dovela do Rezolucije 1244, bez ovlašćenja Saveta Bezbednosti.

 
Kosovo i Metohija

Balkan ponovo na istorijskoj raskrsnici. Odlučujuća reč Rusije

Petar Iskenderov   
petak, 14. mart 2008.

Može li Rusija danas jasno da kaže kako balkanska karta mora ponovo da se razmotri u skladu sa tim “novim realnostima” koje Zapad iz nekog razloga pripisuje Kosovu?

 
Kosovo i Metohija

Sedamnaesti mart

Mihailo Medenica   
sreda, 19. mart 2008.
Sedamnaesti februar 2008. sazdan je ina garežu tog 17. marta, na telima osmoro ubijenih Srba, na 35 obezboženih oltara, na 900 preoranih temelja, na nekoliko desetina oskrnavljenih pravoslavnih grobalja...
 
Kosovo i Metohija

Dobijanje kosovske bitke

Majkl Fridman   
četvrtak, 20. mart 2008.

Srbija je do sada bila izvanredno uspešna. Budući da ne postoji magičan broj nakon kojeg se neka zemlja može smatrati istinski suverenom, diplomate Sjedinjenih Država kažu kako će Kosovo postići kritičnu masu pošto ga prizna negde između 50 i 100 zemalja.

 
Kosovo i Metohija

Neko je želeo rat

Slobodan Samardžić   
četvrtak, 20. mart 2008.

Izazovi su danas takvi da svaki politički akter mora biti krajnje određen prema tim izazovima. Neke snage u svetu i države podržavaju nezavisnost Kosova, i Srbija na to mora da reaguje. Nemoguće je držati oči zatvorene.

 
Kosovo i Metohija

Srbi, mit i činjenice

Aleksandar Ristić   
petak, 21. mart 2008.

Ko je najviše pogođen otimanjem Kosova? Pa, razume se – Kosovci. Narod kojem Nušić nije uočio osmeh na licu, dok im se obraćao kao srpski konzul pre oslobođenja. Oni koji istrajavaju u borbi do poslednjeg.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Dogovori u sarajevskoj magli

Slobodan Durmanović   
sreda, 09. maj 2012.

U SDA su, možda baš zbog toga, rešili da budu znatno čvrši pregovarači i na današnjim “sitnicama” kao što su budžet i amandmani na Ustav RS, mada, recimo, jedan od tih amandmana predviđa  uspostavljanje mehanizma prenosa nadležnosti sa entiteta na nivo BiH.

 
Kosovo i Metohija

Kosovo temelj nove vlade

Vojislav Koštunica   
ponedeljak, 24. mart 2008.

To su jasni principi naše politike: Kosovo je Srbija, ulazak celovite Srbije u EU, stalni ekonomski razvoj i bolji život građana. I, naravno, bespoštedna borba protiv korupcije i kriminala.

 
Kosovo i Metohija

Bušova neuspela politika prema Kosovu

Robert M. Hajden   
sreda, 26. mart 2008.

Problem nije u tome što se „srpski nacionalisti“ odupiru „Zapadu“, kako to kažu oni američki novinari koji slave prvi amandman tako što imitiraju Stejt Dipartment, već u tome što je Bušova administracija pokušala da nametne vojno rešenje političkom problemu, kršeći povelju UN.

 
<< Prva < Prethodna 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Sledeća > Poslednja >>

Strana 103 od 126

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner